Psí den

Zveme všechny rodiče a děti včetně jejich chlupatých kamarádů na PSÍ DEN, aneb zábavné odpoledne pro celou rodinu a jejich chlupáče

Akce se koná 23.9.2017 od 13 cca do 18 hodin v areálu Kynologického klubu Drahelčice – Rudná, z.s.
Vstupné na akci je dobrovolné. Výtěžek z akce bude poskytnut na podporu psího útulku FOR DOGS na Svárově. Pokud příjdete i s vlastním pejskem, můžete se zúčastnit zábavné soutěže o hodnotné ceny. Pejsek však musí být po celou dobu, co se bude pohybovat po areálu (kromě soutěže) pod Vaší plnou kontrolou na vodítku.

V letošním roce jsou pro Vás připraveny ukázky psích sportů jako je agility, dogdancing, poslušnost, obedience a nebo jak vycvičit cirkusového pejska. Po celou dobu konání akce Vám budou k dispozici členové klubu, kteří Vám zodpoví Vaše případné otázky ohledně výcviku a péče o Vašeho pejska.

Program:

13:20 - ukázka obran
členové klubu se svými psy předvedou ukázku vybraných cviků ze základní poslušnosti a z obran uvidíte ukázku tzv. zadržení figuranta psem.

13:45 - ukázka poslušnosti
členové klubu Vám předvedou, poslušnost v rámci hromadného výcviku.

14:15 - Psí cirkus
Chcete vidět, co všechno pejsek dokáže za kejkle? Budete mít jedinečnou příležitost vidět pejska, jak cvičí jinak a jak si celé cvičení dokáže pořádně užít.

14:30 - Soutěž o nejlepšího PEJSKA ŠIKULKU
zábavný test o ceny pro ty, kteří příjdou s pejsky. Součástí soutěže je zdolání několika nenáročných úkolů. Podmínkou soutěže je, že pejsek nesmí mít složené žádné výkonnostní zkoušky, může mít pouze domácí výcvik, či základní výcvik v kynologickém klubu. Soutěže se zúčastní prvních 10 psů, kteří se přihlásí na místě. Soutěž je o hodnotné ceny jak pro pejska, tak pro páníčka.

15:30 - ukázka dogdancingu a obedience
bude Vám předvedena sestava povinných prvků u tance s psem a dále proběhne ukázka cviků podle pravidel Obedience.

15:45 - ukázka agility
týmy předvedou překonávání překážek na parkuru. Parkur bude složen jak ze skokových překážek, tak z probíhacích (tunel), tak ze zónových, mezi které patří kladina a šikmá stěna. Pro zájemce bude možné si na místě vyzkoušet některé překážky či zaběhnout si celý parkur.

16:30 - ukázka canisterapie a dogfitness
aneb vzájemná pomoc člověka a psa. V rámci této ukázky Vám budou vysvětleny principy léčebného kontaktu psa a člověka (canisterapie) a dále Vám bude prezentováno, jakým způsobem je možné cvičit s pejskem posilovací a protahovací sestavy na míčích, jak zpevnit jeho svalový korzet a jak s pejskem rehabilitovat.

Doprovodné akce:

Jarmark – prodej věciček pro pejsky a jejich pánečky
Veterinární poradna - Veterina Petra
Heliska - výroba šitých a háčkovaných výrobků
Prodej drobných výrobků z korálků
Doprovodný program je zajišťován po celou dobu konání akce

V areálu bude pro Vás zajištěno občerstvení zdarma. Bude zajištěno i opékaní buřtů.

Akci svou účastí podpoří:
Robimaus Rudná
Spokojené zvíře
Veterinární ordinace Petra
Heliska
GodDog

Na Vaši účast se těší Kynologický klub Drahelčice – Rudná, z.s.

Změna programu vyhrazena.

Domů