Hoopers

Hoopers je poměrně nová kynologická disciplína vycházející z agility, ale přívětivější i k plemenům, které jejich stavba těla může při pohybu mezi agility překážkami limitovat. V Hoopers je dráha postavena z oblouků, kterými pes probíhá, barelů a zástěn, které má oběhnout, a tunelů, které mají průměr 80 cm. Důraz je kladen na samostatnost psa a ovladatelnost na dálku, ve vyšších třídách je pohyb psovoda omezen jen na vyznačený prostor a psa na překážky vysílá samotného. Zatím u nás s tímto sportem teprve začínáme a chceme ho cvičit hlavně pro radost, tedy se můžete mezi překážkami pohybovat společně se psem, jako to je zvykem na agility. Jak do budoucna, to už záleží na vašich zájmech.

Více o Hoopers se dočtete na webu klubu Klub Hoopers ČR.

Kurz je určený pro týmy, co se chtějí hýbat :-). Na výcvik může přijít kdokoliv.

Výcvikové kurzy jsou vypisovány nepravidelné prostřednictvím webového formuláře. Kurzy vede Katka Lerlová. V případě potřeby, dotazů atp. se můžete obrátit emailem na Katku katachyon@seznam.cz.

Hodiny lze platit jednotlivě či je možné si zakoupit pernamentku. Jedna výcviková hodina stojí 150,- Kč. Pernamentka na 10 lekcí stojí 1500,- Kč.

Na kurz se mohou přihlásit pouze oočkovaní pejsci.

Na první lekci je nutné předložit očkovací průkaz psa.

Na výcvikové lekce je nutné se dostavit včas a s vyvenčeným pejskem.

Na hodiny výcviku doporučujeme:

  1. Pejska :o)
  2. pejskovu oblíbenou hračku, ideálně přetahovací
  3. hromadu měkkých malých pamlsků(piškoty, kousky sýra, párku... dle vlastního výběru)
  4. klikr pokud jej chcete používat
  5. vodítko, obojek, postroj, náhubek
  6. Očkovací průkaz
  7. Dobrou náladu a trochu fyzičky

Domů