Výcvik pro lovecké psy

Příprava na bonitaci OVVR, ZV a WT

Výcvikového kurzu se mohou účastnit psi všech LOVECKÝCH plemen, zejména retrieveři. Celý kurz je koncipován jako celek sousledně navazujících dílčích výcvikových částí. První část výcvikového kurzu je cíleně věnována výcviku štěňat cca do 11 měsíců věku. Pro psy starší 11 měsíců kurz pokračuje skupinou začátečníků, kteří se po 5 výcvikových lekcích rozhodnou, jakým směrem chtějí dále pokračovat, zda se chtějí soustředit na loveckou práci, nebo working testy (WT) nebo kombinaci budou směrů. Po absolvování lekcí pro začátečníky, lze následně navázat na lekce určené pro pokročilé týmy s cílem připravit pejska pro složení working testů.

Rozdělení:

štěňata - do 11-ti měsíců věku psa: tomto kurzu se hlavně věnujeme řádné socializaci a základním povelům. Základní dovedností je aport. Pro začínající štěňátka začínáme s aportem dummy, zvykáme na pach zvěře a střelbu. Cílem kurzu je naučit psovoda, jak zvládat nácvik základních povelů a jak správně komunikovat se svým psem s cílem vychovat ovladatelného psa, připraveného na základy lovecké práce. V kurzu je kladen důraz na přivolání psa, aport, chůzi na vodítku, správnou reakci na střelbu, vstup do vody a plavání, základní příprava na WT (working testy). Nutné i začít se základy povelů s píšťalkou. Kurz je veden vždy s pozitivní motivací. V rámci kurzu i teoretická příprava psovoda (vůdce).
Začátečníci: příprava na bonitaci pro Ověření vrozených vlastností retrieverů (OVVR) nebo Zkoušky vloh (ZV) – možno zakončit zkouškou OVVR, ZV případně přípravou na WT (working testy). Základem je naučit se zvládat nácvik základních povelů a správnou komunikaci se svým psem zejména na píšťalku, dobrý aport, základy lovecké práce, nácvik správné reakce na střelbu, plavání, základní příprava na WT (working testy). Možná práce se zvěří, pokud pes zvládá dobře aport. Kurz je veden vždy s pozitivní motivací. V rámci kurzu i teoretická příprava psovoda (vůdce).
Pokročilí: Zájemci o WT (working testy) nebo v případě zájmu kombinace s loveckým výcvikem. Podmínkou je, že pes dobře aportuje dummy případně zvěř, má zvládnutou základní poslušnost na píšťalku, dobře plave a je ovladatelný i bez vodítka. Nesmí být agresivní.

Podrobnější informace:

Pro štěňata a začátečníky 40 – 60 minut podle počtu účastníků. (skupina do 3 psů 30 - 40 min, do 6 psů 45- 60 minut).
Výcviková hodina pro pokročilé (max 6 psů) trvá 60 minut.
S pejskem k nám můžete začít chodit již ve 4 měsících věku pejska, resp. od té doby, kdy má pejsek ukončené základní očkování, což je očkování a přeočkování proti parvoviroze, leptospiroze, psince, hepatitidě atp. Vzteklina se může očkovat až do 6 měsíců věku pejska. Na každou hodinu je vhodné mít u sebe očkovací průkaz psa. Na výcvikové lekce je nutné se dostavit včas a s vyvenčeným pejskem. Na společný výcvik nemají přístup háravé feny. Každá výcviková hodina je vždy přizpůsobena aktuálnímu počtu a věku cvičících psů.

Cena:

Jeden výcvikový kurz štěňata a začátečníci (5 výcvikových hodin) – 1000,- Kč,
jeden výcvikový kurz pokročilí (10 výcvikových hodin)– 3000,-Kč.
Cena musí být zaplacena převodem na účet číslo: 265742106/0300 za celý výcvikový kurz. Do poznámky pro příjemce, prosím, uvádějte "lovecký výcvik - druh kurzu" např. štěňata, začátečníci nebo pokročilí, podle typu výcviku, na který se hlásíte. V rámci rezervačního systému, se prosím přihlašte na všechny vyhlášené termíny v daném kurzu.

Termíny:

Sledujte vyhlášené volné termíny v rezervačním systému.

Na lekci doporučujeme:

 1. Pejska :o)
 2. Vhodný oděv a obuv do terénu (sportovní oblečení se spoustami kapes na uschování hraček a pamlsků nebo dummy vesta a sportovní obuv)
 3. Pamlsky (piškoty, kousky sýra, párku, sušené plíce, sušené rybičky, granulky... dle vlastního výběru). Pamlsků můsí být opravdu hodně!!!
 4. Obojek (kožený nebo textilní)
 5. Lovecké vodítko, nebo vodítko na WT
 6. Píšťalku
 7. Dummy (250 – 500g)
 8. Nějakou oblíbenou hračku (míček, dřevěnou činku, uzlík aj.)
 9. Vodu a misku pro psa
 10. Očkovací průkaz
 11. Dobrou náladu

Je zakázáno používat elektrické obojky!!!
Flexi vodítka jsou na venčení psů, NE na výcvik!!!

 

Kontakty:

Výcvikový kurz vede Ing. Eva Černá a Peter Novota

Případné dotazy směřujete na emailovou adresu: cernaeva@email.cz nebo zavolejte na tel.číslo 607 214 580

Domů