Cvičení po dobrém

aneb klikr trénink

Klikr (anglicky clicker) je malá plastová věcička, která uvnitř skrývá kovový plíšek. Při jeho zmáčknutí vydá jasný signál - klik. Jasný signál - KLIK! - říká psovi, že teď zrovna udělal něco správného a bude následovat odměna. Jenže klikr je mnohem víc. Klikr učí psa přemýšlet a samostatně řešit nastálé situace. A co je důležité, klikr-trénink nutí přemýšlet hlavně psovoda. Při správném tréninku pomůže klikr překonat psovi strach z určitého předmětu nebo prostředí. Ukáže psovi, že spolupráce se psovodem je radost a že práce je vlastně zábava.

Kurz je určený pro týmy co chtějí začít se psem cvičit na základě pozitivního posilování, zlepšit svůj vztah a pracovat s pejskem bez korekcí. V první řadě budeme pracovat na tom, aby pejsek uměl přemýšlet, protože při práci s klikrem musí pejsek chování nabízet. Ale toto chování ho napřed musíme naučit. V kurzu budeme cvičit věci vhodné pro běžný život, jak naučit pejska chodit na místo, jak trénovat chůzi na vodítku, zdokonalovat přivolání, můžeme trénovat různé triky na přání, sbekontrolu, cvičení budeme prokládat hrami a čichacími aktivitami. Výcviku s klikrem se může účastnit jakýkoliv pes a psovod bez omezení, od štěňat až po důchodce, od jorkšíra po bernardýna.

Kurzy budou probíhat každé úterý od 17 a od 18 hodin a obsahují celkem 10 na sebe vzájemně navazujících hodinových lekcí. Na jedné lekci budou maximílně 3 cvičící týmy. Pokud máte zájem se do kurzu přihlásit, kontaktujte nás na emailovou adrese. V případě, že se naplní kapacita kurzu (3 týmy), budou otevřeny další kurzy. Do kurzu se mohou přihlásit začátečníci i mírně pokročilí. Pro přihlášení do kurzu je nutné vyplnit přihlášku. Přihlášku lze získat v klubovně, nebo je k dispozici v elektronické podobě. V případě zájmu je možné kurz po jeho absolvování opakovat.

Na kurz se mohou přihlásit pouze oočkovaní pejsci.

Na první lekci je nutné předložit očkovací průkaz psa. Na druhé výcvikové lekci je nutné odevzdat vyplněnou přihlášku, u osob mladších 18-ti let je nutný souhlas zákonného zástupce a uhradit kurzovné ve výši 1000,- Kč.

Na výcvikové lekce je nutné se dostavit včas a s vyvenčeným pejskem.

Na hodiny výcviku doporučujeme:

  1. Pejska :o)
  2. pejskovu oblíbenou hračku, ideálně přetahovací
  3. hromadu měkkých malých pamlsků(piškoty, kousky sýra, párku... dle vlastního výběru)
  4. klikr pokud jej chcete používat
  5. vodítko, obojek, postroj, náhubek
  6. Očkovací průkaz
  7. Dobrou náladu a trochu fyzičky

Domů