Školička – Výcvik základní poslušnosti

Výcvikového kurzu se mohou účastnit psi všech plemen, čistokrevní i voříšci.

Kurz základní ovladatelnosti je určen pro začínající a méně zkušené psovody. Cílem kurzu je naučit psovody, jak zvládat nácvik základních povelů. V kurzu je kladen důraz na přivolání psa, odložení, chůzi na vodítku a na základní polohy psa. U mladších psů jsou hodiny zaměřeny na přivykání si na jméno, což je prokládáno různými socializačními sitaucemi. U starších psů je do programu zařazováno i překonávání jednoduchých překážek a aportování. U psů je hlavním cílem jejich řádná socializace jak ve vztahu k lidem, tak k ostatním psům.

Kurzy obsahují celkem 10 hodinových lekcí, přičemž než se přihlásite k výcviku, je pro Vás první hodina ukázková a je zdarma. Po absolvování ukázkové hodiny se rozhodnete, jestli se budete chtít přihlásit do kurzu či nikoliv. Pokud se rozhodnete přihlásit se do kurzu, pak v klubovně obdržíte přihlášku. Přihláška je též k dispozici v elektronické podobě ke stažení zde. V případě zájmu je možné kurz po jeho absolvování opakovat.

Výcvik je koncipován formou předplacených hodin, nikoliv formou kurzu s pevně stanoveným datumem začátku a konce kurzu. Respektuje, že můžete být Vy či pes nemocný, nebo že máte naplánovanou dovolenou. Když se nedostavíte na výcvik, o hodiny nepřicházíte. Kdy si předplacené hodiny vyberete, je čistě na Vás.

S pejskem k nám můžete do tohoto kurzu přihlásit již od 5 měsícíce věku pejska, resp. od té doby, kdy má pejsek ukončené základní očkování, což je očkování a přeočkování proti parvoviroze, coronaviroze, leptospiroze, psince, hepatitidě atp. Vzteklina se může očkovat od 4 do 6 měsíců věku pejska. Očkování se každý rok opakuje.

Na ukázkové hodině je nutné předložit očkovací průkaz psa (viz.výše). Na první výcvikové lekci odevzdáte vyplněnou závaznou přihlášku do kurzu, u osob mladších 18-ti let je nutný souhlas zákonného zástupce, a uhradíte kurzovné ve výši 800,- Kč.

Na výcvikové lekce je nutné se dostavit včas a s vyvenčeným pejskem. Na společný výcvik nemají přístup háravé feny. Každá výcviková hodina je vždy přizpůsobena aktuálnímu počtu a věku cvičících psů.

Na výcvikové lekce doporučujeme:

  1. Pejska :o)
  2. Vhodný oděv a obuv (volné oblečení se spoustami kapes na uschování hraček a pamlsků, sportovní obuv)
  3. Pamlsky (piškoty, kousky sýra, párku, granulky... dle vlastního výběru)
  4. Obojek (kožený nebo textilní)
  5. Pevné nebo přepínací vodítko
  6. Nějakou oblíbenou hračku (míček, dřevěnou činku, uzlík aj.)
  7. Vodu a misku pro psa
  8. Očkovací průkaz
  9. Dobrou náladu

Je zakázáno používat elektrické obojky!!!
Flexi vodítka jsou na venčení psů, NE na výcvik!!!

 

Termíny:
Ukázková hodina se uskuteční s novými zájemci vždy po dohodě.
Kurz se koná každou sobotu od 9:30 hodin.
V případě požadavků je možné vypsat další termín výcvikové skupiny.

Domů