Výcvik poslušnosti

Výcvikového kurzu se mohou účastnit psi všech plemen, čistokrevní i kříženci.

Výcvik poslušnosti je určen pro mírně pokročilé a pokročilé psovody a psy starší 1 roku. Cílem kurzu je zpřesnit provedení jednotlivých povelů, jako je přivolání psa, chůze na vodítku, polohy psa, odložení, aport a překonávání jednoduchých překážek, práce ve skupině. Výcvik probíhá podle zkušebních řádů Obedience nebo Národního zkušebního řádu.

Kurzy obsahují celkem 10 hodinových lekcí. Pokud jste ještě u nás na cvičáku nebyli, je pro Vás první hodina ukázková a je zdarma. Po absolvování ukázkové hodiny se rozhodnete, jestli se budete chtít přihlásit do kurzu či nikoliv. Ostatní, co již u nás absolvovali předcházející kurzy, mohou rovnou vyplnit a odevzdat přihlášeku. Přihlášku je možné získat v klubovně, či je též k dispozici v elektronické podobě ke stažení zde. V případě zájmu je možné kurz po jeho absolvování opakovat.

Výcvik je koncipován formou předplacených hodin, nikoliv formou kurzu s pevně stanoveným datumem začátku a konce kurzu. Respektuje, že můžete být Vy či pes nemocný, nebo že máte naplánovanou dovolenou. Když se nedostavíte na výcvik, o hodiny nepřicházíte. Kdy si předplacené hodiny vyberete, je čistě na Vás.

Na ukázkové hodině je nutné předložit očkovací průkaz psa (viz.výše). Na první výcvikové lekci odevzdáte vyplněnou závaznou přihlášku do kurzu, u osob mladších 18-ti let je nutný souhlas zákonného zástupce, a uhradíte kurzovné ve výši 800,- Kč.

Na výcvikové lekce je nutné se dostavit včas a s vyvenčeným pejskem. Na společný výcvik nemají přístup háravé feny (po domluvě je možné provést výcvik odděleně od psů).

Na výcvikové lekce doporučujeme:

  1. Pejska :o)
  2. Vhodný oděv a obuv (volné oblečení se spoustami kapes na uschování hraček a pamlsků, sportovní obuv)
  3. Pamlsky (piškoty, kousky sýra, párku, granulky... dle vlastního výběru)
  4. Obojek (kožený nebo textilní)
  5. Pevné nebo přepínací vodítko
  6. Nějakou oblíbenou hračku (míček, dřevěnou činku, uzlík aj.)
  7. Vodu a misku pro psa
  8. Očkovací průkaz
  9. Dobrou náladu

Je zakázáno používat elektrické obojky!!!
Flexi vodítka jsou na venčení psů, NE na výcvik!!!

 

Termíny:
Ukázková hodina se uskuteční s novými zájemci vždy po dohodě.
Nyní se kurz koná každou sobotu od 10:30 hodin.
V případě požadavků je možné vypsat další termín výcvikové skupiny.

Domů