Agility

Výcvikového kurzu se mohou účastnit psi všech velikostí a všech plemen, čistokrevní i voříšci.

Kurz agility je určen pro všechny nadšence, kteří rádi aktivní pohyb a mají stejně aktivního pejska, který je hravý a motivovatelný. Agility je o radosti, rychlosti a přesnosti!. Pejsci na parkuru pracují vždy zcela na volno, bez vodítka (mohou i bez obojku). Proto je důležité Váš pejsek měl minimální základy poslušnosti, což znamená přivolání a odložení. V agility se upevňuje kontakt psa a psovoda.

slalom

Na agility se můžete s pejskem přihlásit už po ukončeném očkování, tedy okolo 4. měsíce věku pejska. Během doby, než bude pejsek moci překonávat všechny překážky a skákat, bude se seznamovat s jednotlivými překážkami a bude se učit pohybovat po parkůru. Jakmile bude vývoj kostry ukončen, což bývá okolo 1. roku, bude pejsek absolvovat všechny překážky. Samozřejmě na kurz se mohou přihlásit pouze oočkovaní pejsci.

Výcvikové kurzy jsou vypisovány nepravidelné prostřednictvím webového formuláře. Kurzy vede Katka Lerlová a Vladimíra Čištínová.

Hodiny lze platit jednotlivě či je možné si zakoupit pernamentku. Jedna výcviková hodina stojí 150,- Kč. Pernamentka na 10 lekcí stojí 1500,- Kč.

Na hodiny výcviku doporučujeme:

  1. Pejska :o)
  2. Vhodný oděv a sportovní obuv (budete se hýbat a běhat)
  3. Pamlsky (piškoty, kousky sýra, párku, granulky... dle vlastního výběru)
  4. Pejskovu nejoblíbenější hračku (míček, uzlík aj.)
  5. Vodu a misku pro psa
  6. Očkovací průkaz
  7. Dobrou náladu a trochu fyzičky

Velikostní kategorie rozdělené podle kohoutkové výšky psa (převzato z Řádu agility České republiky):

  • SMALL - S (malý) - do 34,99 cm včetně
  • MEDIUM - M (střední) - od 35 cm do 42,99 cm včetně
  • LARGE - L (velký) - od 43 cm včetně

Domů