O Drahelskou tlapku

Dlouhá trať (16 km):

pořadí Jméno pánečka Jméno pejska
1. Anna Vondrášková Filípek
2. Petr Kuchař Kamilka
3. Adam Pešek Loki

Krátká trať (6 km):

pořadí Jméno pánečka Jméno pejska
1. Dominika Potměšilová Nessye
2. Magdalena Mašková Žofie
3. Jakub Kuneš Jessie

kategorie JUNIOR (6 km):

pořadí Jméno pánečka Jméno pejska
1. Claudia Miconi Rocchi (prostě Bendová :-) ) Bettynka
2. Gábina Dobešová Cherry, Dara a Alegria
3. Eliška Jindráková Annie

A jak se umístnili další hrdinové a hrdniky letošního ročníku

Celkové pořadí včetně časů a penalizací - Dlouhá trať

Celkové pořadí včetně časů a penalizací - Krátká trať

Celkové pořadí včetně časů a penalizací - Junioři

V případě shodnosti celkového času rozhodoval počet trestných minut.


Zveme všechny staré známé závodní týmy a zároveň se těšíme na nové tváře, kteří se dobrovolně přihlásí na jubilejní 10. ročník závodu O Drahelskou tlapkum, aneb ohlédnutím za tím nejlepším.
Závod se uskuteční 27.4.2019 na "Vypichu" u Rudné (u hájovny, polesí Chrustenice). Kdo se zúčastnil předcházejících ročníků, tak na stejném místě. Letos jsou připraveny opět dvě záludné závodní trasy, které prověří nejen páničkovu hlavu (vědomosti), ale i fyzičku jeho samotného a jeho psa.

Kratší trať měří cca 6 km a vede malebnými zákoutími Chrustenického polesí a je myšlena jako vycházková, vhodná pro rodiny s dětmi, ale doporučujeme kočárek raději nechat doma (s kletrem na dítě v klidu projdete).

Delší trať má délku cca 17 km a je fyzicky náročnější. Terén této trati je dynamický a je určen pro aktivní týmy, rozhodně ne pro rodiny s dětmi a kočárky.

Pro naše nadšené mladé závodníky je otevřena kategorie pro juniory. Kdo je to junior? Junior je závodník, kterému je do 16-cti let. Upřesňující vysvětlení, za juniora bude považován i závodník, kterému v letošním roce bude nebo již bylo 16 let, tzn. v roce 2019 oslaví své šesnáctiny. Junior se může přihlásit pouze na krátkou trať.

Těšíme se na Vás a doufáme, že i Vy se těšíte na nové záludné otázky a na krásnou krajinu nedaleko Prahy! :-)

Konání akce umožnil podnik Lesy České republiky, s.p. Akci dále podpořili Středočeský kraj, zverimex Robimaus, Husse - švédská krmiva pro psy a kočky na míru, Spokojené zvíře, Veterina Petra, Nakladatelství PLOT.

Přihláška:
Přihlašování na závod je pouze prostřednictvím webového formuláře Poslední přihlášky budou přijímány do 24.4.2019 do 12 hodin (rozhoduje čas odeslání přihlašovacího formuláře), přihlášky došlé po tomto datu nebudou zařazeny do soupisky.

Maximální počet startujících týmů je 60. Takže neotálejte s přihláškou.

Platby:
Startovné je 100,- Kč za tým (páneček+pes/psi), doprovod závodníků je zdarma. Junioři mají startovné snížené na 60,- Kč.
Platbu bude možné hradit v klubovně kynologického klubu každou sobotu od 8:30 – 11:30 hod., a nebo přímo na startu závodu při registraci.

Pravidla závodu:
Cílem závodu je v co nejkratším čase zdolat vytyčenou trasu a splnit zadané úkoly. Páníček musí být se psem (psy) během závodu spojen buď postrojem a vodítkem připjatým k bedernímu pásu, nebo po celou dobu vede psa pouze na vodítku (či střídáním obou variant). V žádném případě není možno jít se psem „na volno“. Pes může být krátkodobě odpoután pouze v případě plnění speciálního úkolu.

V rámci pravidel fair play je nečestné a nesportovní používat na trati mobilní telefony a jiné komunikátory k zajištění splnění daného úkolu!

Registrace:
Registrace je závodníků je od 8:15. Oficiální zahájení závodu je v 9:15.

Popis cesty (ke startu):
Od Prahy:
Pojedete po silnici č.II/605 a projedete celou Rudnou (směr Beroun) a pojedete stále rovně (po hlavní). Po pravé straně minete odbočku na dálnici, dále pneuservis Šafránka a starou polorozpadlou autobusovou zastávku. Za zastávkou se silnice rozšiřuje. Zde budete odbočovat na vedlejší silnici, most přes dálnici. Nacházíte se na cestě vedoucí k parkovišti a ke startu (viz. poznámky níže).

Od Berouna:
Pojedete po silnici č.II/605 (směr Praha). Budete stoupat od odbočky na Nučice-Krahulov serpentýnami na vrchol kopce. Po pravé straně budete mít odbočku do komerční zóny a na konci připojovacího pruhu z komerční zóny se na levé straně nachází odbočka na vedlejší silnici, most přes dálnici. Nacházíte se na cestě vedoucí k parkovišti a ke startu (viz. poznámky níže).


Dobré rady

Určitě si vezměte velmi dobrou pevnou obuv. V lodičkách či mokasínách bude pro Vás závod velkým psychickým utrpením nad zničenými botami. Také je vhodné pohodlné oblečení, které když si zašpiníte, tak se nic nestane...

Ti kdo, se letos přihlásili na dlouhou trasu, počítejte s náročným terénem a s větším procentem Vámi vloženého orientačního smyslu. Ovšem bude Vám za to odměnou pohledy na krásnou krajinu.


Parkování

Na konci cesty je malé parkoviště, které ovšem pojme maximálně 10 vozidel. Parkovat je možné i v okolí vysílače, či na mostě. Parkovací prostor pro závodníky bude označen.
Rozhodně je zákaz parkovat před hájenkou či jinými domy a v zákazech! Porušením tohoto pravidla se vystavujete pokutě a odtahu auta.
Při parkování, prosím, myslete i na ostatní a nechávejte průjezd minimálně na šířku jednoho (většího) auta.
Místa určená k parkování budou řádně vyznačena cedulkami.

Technické informace

Pro příznivce GPS - důležité souřadnice:
odbočka ze silnice II/605 na most přes dálnici D5 - 50°1'4.16"N; 14°11'52.61"E
vysílač, u kterého je možné parkovat - 50°1'6.65"N; 14°11'45.12"E
parkoviště, max. 10 aut - 50°1'2.74"N; 14°11'22.13"E
registrace, start, cíl, občerstvení - 50°0'58.26"N; 14°11'10.83"E

Domů