Výcvik obran

Výcvikového kurzu se mohou účastnit psi všech plemen, čistokrevní i kříženci všech velikostí. Výcvik obran je určen pro mírně pokročilé a pokročilé psovody a psy starší 6 měsíců (rozhodně až po výměně mléčného chrupu). Cílem kurzu je postupně podporovat u psa kořistnický pud. V žádném případě se v rámci kurz nebude jednat o podporování nebo prohlubování agresivity psa. Celkově výcvik obran pomáhá v ovladatelnosti psa. U hyperaktivnějšího pejska dojde "vybití" energie a zároveň se pes učí, jak se během krátké doby zklidnit. Na rozdíl u bázlivějších nebo nejistých psů dojde k posílení sebevědomí.

U začátečníků se pro výcvik používá kožených pomůcek či pešků, u pokročilejších pak manžeta či rukáv. Pro výcvik pokročilých se též instalují na cvičišti makety pro nácvik revírování a vyštěkání figuranta.

Většina psů výcvik obran miluje a je pro ně skvělou zábavou.

německý ovčák

Přistup k jednotlivým týmům je čistě individuální. Postup výcviku je na dohodě psovoda s instruktorem. Začátečníkům instruktor průběh a nácvik obran stanovuje.

Výcvikové kurzy se konají pravidelně v neděli od 10 hodin.

Hodiny lze platit jednotlivě či je možné si zakoupit pernamentku. Jedna výcviková hodina stojí 100,- Kč. Pernamentka na 10 lekcí stojí 1000,- Kč.
Přihlášku je možné získat v klubovně, či je též k dispozici v elektronické podobě ke stažení zde.

Na hodiny výcviku doporučujeme:

  1. Vhodný oděv a obuv (volné oblečení se spoustami kapes na uschování hraček a pamlsků, sportovní obuv)
  2. Pamlsky (piškoty, kousky sýra, párku, granulky... dle vlastního výběru)
  3. Obojek (kožený, textilní, řetízkový)
  4. Pro kousavého pejska náhubek
  5. Pevné nebo přepínací vodítko
  6. Aport (dřevěná činka, pešek, dummy... dle vlastního výběru)
  7. Stopovačka (10metrů), popř. postroj pro psa
  8. Vodu a misku pro psa

Lektorem kurzu je Honza Prager. Zájemci se mohou hlásit na emailovou adresu. Pokud máte dotaz k danému kurzu, využijte identický kontakt jako zájemci o kurz.

Domů