Výcvik obran

Výcvikového kurzu se mohou účastnit psi všech plemen, čistokrevní i kříženci všech velikostí. Výcvik obran je určen pro mírně pokročilé a pokročilé psovody a psy starší 6 měsíců (nejlépe až po výměně mléčného chrupu). Cílem kurzu je postupně podporovat u psa kořistnický pud. V žádném případě se v rámci kurzu nebude jednat o podporování nebo prohlubování agresivity psa. Celkově výcvik obran pomáhá v ovladatelnosti psa. U hyperaktivnějšího pejska dojde "vybití" energie a zároveň se pes učí, jak se během krátké doby zklidnit. Na rozdíl u bázlivějších nebo nejistých psů dojde k posílení sebevědomí.

U začátečníků se pro výcvik používá kožených pomůcek či pešků, u pokročilejších pak manžeta či rukáv. Pro výcvik pokročilých se též instalují na cvičišti makety pro nácvik revírování a vyštěkání figuranta.

Většina psů výcvik obran miluje a je pro ně skvělou zábavou.

německý ovčák

Výcvikové hodiny budou vypisovány dle zájmu, nejčastějším termínem však bude neděle od 9 hod.

Hodiny nelze platit jednotlivě. Na výcvik obran je možné si zakoupit pernamentku na 5 nebo 10 lekcí. Pernamentka na 5 lekcí stojí 500,- Kč a na 10 lekcí stojí 1000,- Kč.

Na hodiny výcviku doporučujeme:

  1. Vhodný oděv a obuv (volné oblečení se spoustami kapes na uschování hraček a pamlsků, pevnou obuv)
  2. Pamlsky (piškoty, kousky sýra, párku, granulky... dle vlastního výběru)
  3. Obojek (kožený, textilní, řetízkový)
  4. Postroj pro pejska
  5. Dlouhé vodítko (minimální délky 3 m)
  6. Pro kousavého pejska náhubek
  7. Vodu a misku pro psa

Zájemci o kurz se musí vždy před danou lekcí přihlásit pomocí přihlašovacího systému. Na danou lekci je vždy omezený počet psů. Lektorem kurzu je Láďa Chrást. V případě dotazu je možné napsat na emailovou adresu. či zavolat na číslo: 602 648 572.

Domů