Dogfitness

Dne 8.5.2019 se uskuteční seminář Dogfitness nebo - li Cannine fitness, a neb, co dělat, byl pes fit.

Každý pes potřebuje být v co nejlepší kondici, podobně, jako jeho člověk. Aby se mohly správně vyvíjet klouby, tak si štěně potřebuje uvědomovat všechny nohy, koordinovat svoje pohyby a rovnoměrně zatěžovat celé tělo úměrné svému věku. Dospělý pes potřebuje být fit, aby zvládal i delší výlety, mohl se bezpečně honit se svými kamarády a aportovat hračky a neohrožovala ho obezita. Sportující pes potřebuje být co nejlépe fyzicky vybaveným, aby sport zvládal a mohl ho bavit ještě dlouhá léta. Stárnoucí pes se potřebuje udržet v pohybu, aby měl dobře promazané všechny klouby a svaly unesly tělo, aby se mohl co nejdéle věnovat všem svým oblíbeným aktivitám.

Fitness cvičení pro psy je soubor cvičení, které mají podle potřeby daného jedince rozvíjet zlepšovat koordinaci, svalovou sílu nebo rozsah pohybu v kloubech – aby pes dobře držel balanc, zvládl vybíhat kopce i schody, bezpečně se pohyboval na nejrůznějších překážkách, nic ho v pohybu neomezovalo. Využívají se nejrůznější pomůcky, od jednoduchých stoliček nebo polštářů, i speciální pomůcky pro psí fitness. V zásadě ale cvičení není potřeba nic víc než odměny, nejčastěji ve formě pamlsků, a chuť učit se nové věci.

Na semináři si řekneme, jak zohlednit individualitu každého psa při výběru cviků, co u cvičení sledovat a vyzkoušíme si vhodná cvičení pro rozvoj koordinace, rovnováhy i svalové síly.

Na cvičení potřebujete:

  1. Pamlsky - hodně pamlsků. Pravděpodobně tak třikrát více, než kolik se vám zdá hodně. V malých kouskách, aby se psovi dobře braly, a neměl z nich hned plné břicho.
  2. Boudičku, kde je pes zvyklý odpočívat, pokud něčím takovým disponujete. Případně je možnost využít odkladaček na cvičáku.
  3. Poznámkový blok, jinak polovinu informací zapomenete, než přijedete domů :-).

Fitness pomůcky jsou zajištěny.

Na seminář se můžete přihlásit prostřednictvím webového formuláře. Nabízíme 2 běhy - dopolední běh se uskuteční od 9-12 hod. a odpolední běh od 13-16 hod.
Maximální počet přihlášených týmů je 6.
Cena za seminář je 400,- Kč za přihlášeného psa.

Přihlašte se:

termín konání:
jméno psovoda:
příjmení psovoda:
email psovoda:
telefon psovoda
(ve tvaru 123456789):
jméno psa:
Doplňující informace:

Kontrola zapsání registrace

Prosím, zkontrolujte, zda se Vaše přihláška objevila v soupisce přihlášených závodníků - Soupiska přihlášených

Seminář vede Katka Lerlová.

O lektorovi:

Výcviku psů se věnuji přes dvacet let, hlavně sportovním disciplínám agility a dogdancing. Abych se vyznala ve funkci těla, vystudovala jsem humánní fyzioterapii a absolvovala mnoho psích fitness přednášek, seminářů a kurzů, v loňském roce jsem úspěšně dokončila roční kurz Certified Professional Canine Fitness Trainer.

Domů